سیم وکابل مسین کابل آلومینیوم مسین3x10 کابل آلومینیوم مسین2x10کابل آلومینیوم مسین2x10کابل آلومینیوم مسین2x16کابل آلومینیوم مسین2x25کابل آلو.. Product #: 121 based on 0 reviews Regular price: $0.00 $0.00 1335

کابل آلومینیوم مسین3x10

نام تجاری: سیم وکابل مسین
کد محصول: 121
موجود بودن: 1335
وزن: 0.00kg
ابعاد: 0.00cm x 0.00cm x 0.00cm

قیمت: 0ریال
مالیات ویژه: 0ریال

گزینه‌های موجود

* سایزکابل آلومینیوم :

کابل آلومینیوم مسین2x10کابل آلومینیوم مسین2x10کابل آلومینیوم مسین2x16کابل آلومینیوم مسین2x25کابل آلومینیوم مسین2x35کابل آلومینیوم مسین2x50کابل آلومینیوم مسین2x75کابل آلومینیوم مسین2x90کابل آلومینیوم مسین2x120کابل آلومینیوم مسین2x150کابل آلومینیوم مسین2x185کابل آلومینیوم مسین2x240کابل آلومینیوم مسین2x300کابل آلومینیوم مسین2x400کابل آلومینیوم مسین2x500کابل آلومینیوم مسین1x10کابل آلومینیوم مسین1x16کابل آلومینیوم مسین1x25کابل آلومینیوم مسین1x35کابل آلومینیوم مسین1x50کابل آلومینیوم مسین1x75کابل آلومینیوم مسین1x90کابل آلومینیوم مسین1x120کابل آلومینیوم مسین1x150کابل آلومینیوم مسین1x185کابل آلومینیوم مسین1x240کابل آلومینیوم مسین1x300کابل آلومینیوم مسین1x400کابل آلومینیوم مسین1x500

به قسمت فروش کابل های آلومینیوم خوش آمدید

با توجه به نیاز روز افزون به محصولات کابل های آلومینیومی و کابل خودنگهدار مجموعه،شروع به عرضه این نوع کابل ها را گرفت و هم اکنون نیز تنوع بسیار بالایی در موجود بودن انواع سایز ها با برند های مختلف وجود دارد که شما میتوانید از طریق منوی تماس با ما از قیمت محصولات با خبر شوید.یا هم چنین میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید.با تشکر.

02166735026          و 02133964120        02166734960        33964122

در این قسمت از سایت فروش سیم و کابل و کابل شبکه به بررسی کارخانجات تولیدکننده کابل آلومینیوم میپردازیم.تولید کابل آلومینیوم تقریبا از سال 1970 شروع شد و از آغاز شروع تولید نمودار تولید افزایشی را داشته و دور از انتظار نیست که تا چند سال آینده جایگزین کابل مسی شود.


شاید در سال 1970 که برای اولین کابل از آلومینیوم برای استفاده از برق استفاده شد کمتر کسی پیش بینی میکرد که روزی کابل آلومینیومی بتواند به این گستردگی تولید و پخش شود.
نگاهی ساده به گستردگی استفاده :
اگر یک بار بعد از خارج شدن از درب منزل خود نگاهی به تیر های چراغ برق کوچه یا خیابان محل زندگیتان یا محل کار خودتان بی اندازید متوجه میشوید که تمام سیم های روی تیر از نوع آلومینیوم میباشد.
نگاهی تخصصی تر :
شاید برای پی بردن به مقرون به صرفه تر بودن کابل های آلومینیومی نسبت به کابل های مسی نیازی به تخصص و ابزار نداشته باشیم. با یک جمع و ضرب ساده میتوان به این پی برد.

آلومینیوم فلزی است که انتقال برق را به خوبی مس انجام نمیدهد اما درصد این اختلاف انتقال برق بسیار زیاد نیست.متخصصین تولید کننده سیم و کابل توانسته اند به یک فرمول تقریبا دقیق در این مورد برسند.با این فرمول به سادگی میتوان مقدار مجاز جریان برق در کابل مسی را به در کابل آلومینیوم نیز مشاهده کرد.

به عنوان مثال کابل 95*1 مسی در متراژ 10 متر قادر به تحمل 275 آمپر میباشد،برای یافتن سایز مورد استفاده در کابل های آلومینیوم دو راه وجود دارد. اولین راه سطح مقطع (مثال 95) را دو سایز کابلی بالا میبریم (95/120/150) یا سطح مقطع (95) را در عدد 1.6 ضرب میکنیم و عدد به دست آمده سطح مقطع مورد مجاز ما است.( البته برای تعیین کابل مورد نیاز بهتر است با متخصصین این کار مشورت کنید.)
اما یک سوال آیا کابل آلومینیومی معایبی نیز دارد؟
به طور کلی معایبی ندارد اما به نکته میتوان اشاره کرد:
1.خطر آتش سوزی بیشتر.
2.تلفات بیشتر در کابل هاب خودنگهدار
3.شکننده بودن خود فلز (آلومینیوم را نمیتوان به خوبی مس افشان کرد)
4.برابر بودن تولید هزینه نسبت به کابل مسی و …..
اما مزایای این کابل بسیار قابل حس تر  است:
1.صرفه جویی در هزینه
2.سبک بودن کابل
3.خطر سرقت کمتر
4.استفاده آسان در تیر چراغ برق
5.کار کردن آسان نسبت به کابل مسی و ….

اما چیزی که باعث شد در این چند ساله کابل آلومینیوم سرعت چشم گیری در صنعت برق داشته باشد،افزایش قیمت مس بود.قیمت مس در این چند ساله اخیر در بازار جهانی شاهد افزایش پی در پی بود اما این افزایش در آلومینیوم کمتر بود و کمتر حس میشد.
اکنون در بازار کشور ما خوشبختانه کارخانجات زیادی محصولات با کیفیت تولید میکنند و در این قسمت از وبسایت به معرفی برخی از آن ها پرداخته ایم.

آلومینیوم عنصری است با عدد اتمی 13. از جمله فلزات نرم و چکش پذیر با چگالی تقریبی 2770 کیلو گرم…
آیا این اطلاعات برای مصرف کنندگان کابل های آلومینیومی نیاز است؟
دانستن آنها شاید لازم باشد اما ضرورتی ندارد.

اما چرا در بین فلزات دیگر تنها آلومینیوم توانست با مس به رقابت بپردازد و حتی در این روزها  جایگاه بهتری داشته باشد.

1. داشتن خواص منحصر به فردی مانند نسبت استحکام به وزن بالا،

2.قابلیت جوشکاری خوب

3.شکل‌پذیری عالی و مقاومت به خوردگی…

اما مصارف این فلز تنها به بازار سیم و کابل آلومینیومی خلاصه نمیشود. مثال :

1.حمل و نقل (اتومبیل‌ها، هواپیماها، کامیون‌ها، کشتی‌ها، ناوگان‌های دریایی، راه‌آهن و…). از آلومینیوم به دلیل چگالی پایین آن استفاده می‌شود؛

2.بسته‌بندی (قوطی‌ها، فویل و…). از آلومینیوم به دلیل غیرسمی بودن، جاذب نبودن و تراشه‌تراشه نشدن استفاده می‌شود؛

3.ساختمان‌ها و ساخت‌وساز (درب، پنجره، دیوار پوش‌ها و…). از آنجایی که فولاد ارزان‌تر از آلومینیوم است، زمانی از آن استفاده می‌شود که عواملی مثل زنگ‌نزن بودن، سبکی یا عوامل مهندسی مدنظر باشد؛

4.خطوط انتقال برق (هدایت الکتریکی آلومینیوم از مس بیشتر و از طلا کمتر می‌باشد اما استحکام مکانیکی ان در برابر کشش از مس کمتر می‌باشد و لذا برای ساخت هادی‌های آلومینیوم به منظور استفاده در خطوط انتقال از هسته‌ای فولادی برای تقویت استحکام ان در برابر کشش استفاده می‌کنند معروف‌ترین هادی آلومینیومی با ویژگی‌های بالا که در ۹۰ درصد خطوط انتقال استفاده می‌شود هادی ACSR می‌باشد).

5.در ساخت و طراحی انواع هیت سینک ها (قطعه خنک کننده) که در بسیاری از قطعات الکترونیکی و حتی لامپ های led نیز استفاده میشود.

شروع مصرف آلومینیوم تقریبا از سال 1900 شروع شد،تولید جهانی آلومینیوم در سال ۱۹۰۰ میلادی ۶٬۸۰۰ تن بود،تولید سالیانه در سال ۱۹۱۶میلادی از ۱۰۰۰۰۰ تن در سال بالاتر رفت؛ ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ تن در سال ۱۹۴۱؛ ۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تن در سال ۱۹۷۱. در دهه ۱۹۷۰ میلادی، افزایش تقاضا برای آلومینیوم آن را به یک کالای مبادلاتی تبدیل کرد؛ در سال ۱۹۷۸ میلادی آلومینیوم وارد بورس فلزات لندن شد که قدیمی‌ترین بورس مبادلاتی فلزات صنعتی در جهان به‌شمار می‌آید. 

خروجی همچنان به رشد ادامه داد: تولید سالانه آلومینیوم بیش از ۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تن در سال ۲۰۱۳ میلادی است.

در کشور ما هم اوایل تعداد محدودی از شرکت های تولید کننده سیم و کابل شروع به تولید کابل های آلومینیومی کردند و اکثر تولیدات این کارخانجات به صورت سفارشی برای خطوط هوایی بود و در بازار هم تقریبا فروشگاهی با عنوان عرضه کننده کابل های آلومینیومی دیده نمیشد.

دلیل آن هم مشخص بود،در آن زمان ها (تقریبا سال 1388 شمسی) قیمت فلزات آن قدر بالا نبود و اطلاعات چندانی در مورد این کابل ها نبود و این عقیده هم تقریبا بین مردم رواج بود که آلومینیوم رسانایی ای به خوبی مس ندارد و عمر آن بسیار کوتاه هست.

درست است، رسانایی آلومینیوم به خوبی رسانایی مس نیست اما هیچ متخصصی در این زمینه توصیه نمیکند که برای جایگزین کردن کابل آلومینیوم به مس دقیقا از معادل آن استفاده کرد.(در پاراگراف های بالاتر نحوه ی محاسبه کردن معادل آلومینیوم به مس توضیح داده شده است.)

در مورد عمر کابل هم درست است عمر آلومینیوم نسبت به مس کمتر است اما کابل آلومینیوم حداقل بین 30 تا 50  سال شاید هم بیشتر عمر کند.که این میزان عمر ،کاملا نیاز مصرف کنندگان را برطرف میکند.

اما هنوز هم مس حرف اول را در صنعت سیم و کابل میزند.

در بسیاری از مکان ها امکان استفاده از کابل آلومینیوم وجود ندارد.به عنوان مثال در برخی موارد محدودیت اندازه وجود ندارد.

آلومینیوم را نمیتوان مانند مس افشان کرد در نتیجه تولید آن در سایز های پایین سیم و کابلی امکان پذیر نیست.

اما از آلومینیوم در تولید سیم و کابل نیز سواستفاده شد.متاسفانه برخی کارخانه های زیر زمینی و غیر استاندارد به جای استفاده از مس برای تولید سیم و کابل از آلومینیوم استفاده کردند .

تا به حال اصطلاح CCA به گوش شما رسیده است ؟این اصطلاح کوتاه شده ی سه کلمه copper coated aluminum است،به طور ساده یعنی روکش مسی که آلومینیوم را پوشانده است.بدین معنی است که از در مغز کابل های مسی از آلومینیوم استفاده کرده و آن را با روکش مس آبکاری کرد تا مصرف کننده از این موضوع خبردار نشود.این کار بسیار خطرناک است و موجب اتفاق های جبران ناپذیری در برخی موارد میشود.

شما میتوانید با خرید از فروشگاه های معتبر از این موضوع دور شوید و یا  با حرارات دادان به مغز سیم یا کابل متوجه مس یا آلومینیوم بودن آن شوید.

اما CCA موارد استفاده دیگری  هم دارد مثلا استفاده از شیلد کابل های شبکه و کابل های RG ،اما این نکته بهتر است  در بسته بندی محصول ذکر شود و طبق نطر و تاییدیه کارشناسان مربوطه باشد.

اما کدام کارخانجات در کشور ما شروع به تولید کابل آلومینیومی کردندو آیا از کیفیت خوبی برخوردار هستند ؟

خوشبختانه کشور ما در زمینه تولید سیم و کابل از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و با توجه به موجود بودن معادن مس و آلومینیوم و دیگر مواد اولیه تولید سیم و کابل هیچ موقع در کشور کمبودی در این زمینه نداشته ایم  و حتی شاهد صادارات سیم و کابل به کشورهای دیگر نیز هستیم.

اما به طور کلی اگر به بازار سیم و کابل لاله زار نگاه کنیم ،متوجه یک تقسیم بندی میشویم.به این معنی که برخی کارخانجات با توجه به مجهز بودن ماشین آلات و دستگاه های مربوطه  های پیشرفته و هم چنین تخصص در آن زمینه شروع به کابل های فشار متوسط و فشار قوی کرده اند.مثل کابل ابهر،کابل یزد،کابل البرزو…(البته فقط محصولات این کارخانجات مربوط به کابل های فشارقوی نمیباشد شما میتوانید با تماس با این کارخانجات از دیگر محصولات تولیدی  آنها آگاه شوید.)

برخی نیز شروع به تولید سیم و کابل فشار ضغیف و ساختمانی کرده اند (که اکثر کارخانه های سیم و کابل در این زمینه فعالیت میکنند.به دلیل بالا بودن مصرف). مانند کابل خراسان افشارنژاد و کابل همدان…(البته فقط محصولات این کارخانجات مربوط به سیم و کابل فشار ضعیف و ساختمانی  نمیباشد شما میتوانید با تماس با این کارخانجات از دیگر محصولات تولیدی  آنها آگاه شوید.)

برخی نیز به تولید کابل های کنترل و کابل های فرمان پرداختن مانند سیم و کابل رسانا، سیم و کابل کسری و سیم و کابل پارس صنعت رسانا  و …(البته فقط محصولات این کارخانجات مربوط به سیم و کابل فرمان و کنترل  نمیباشد شما میتوانید با تماس با این کارخانجات از دیگر محصولات تولیدی  آنها آگاه شوید.)

برخی نیز شروع به تولید کابل های خودنگهدار و کابل  آلومینیومی کردند که در این قسمت بیشتر مورد بحث ما میباشد.مانند سیم و کابل مسین،سیم و کابل ماهان کابل امیر و …(البته فقط محصولات این کارخانجات مربوط به سیم و کابل آلومینیومی و خودنگهدار  نمیباشد شما میتوانید با تماس با این کارخانجات از دیگر محصولات تولیدی  آنها آگاه شوید.)

سیم و کابل های آلومینیومی در چه سایزهایی تولید میشوند ؟

سیم آلومینیوم که به دو صورت روکش دار و بدون روکش تولید میشود و در سایز های مختلف جهت خطوط شبکه هوایی و انتقال برق استفاده میشود.

اکنون کاربرد در این قسمت می توانید کاربرد برخی از سایز های کابل های مختلف را مشاهده کنید.

کابل آلومینیوم 10*2 : تقریبا میتوان گفت اولین سایز تولید شده هر کارخانه سیم و کابل میباشد.موارد مصرف بیشتر برای انتقال برق تکفاز  یک واحد مسکونی.

کابل آلومینیوم 16*2 : این سایز کابل هم معمولا برای تامین برق تکفاز یک واحد استفاده میشود.

کابل آلومینیوم 25*2 و کابل آلومینیوم 35*2 : برای انتقال برق تکفاز یک یا چند واحد یا در متراژهای بالاتر.

کابل آلومینیوم 10*4 : برای انتقال برق سه فاز یک کارگاه یا یک دستگاه تقریبا کوچک.

کابل آلومینیوم 16*4 : برای انتقال برق سه فاز یک کارگاه متوسط (یکی از پرکاربردترین سایزها ).

کابل آلومینیوم 16+25*3 : برای انتقال برق سه فاز یک کارگاه نیمه بزرگ یا یک پمپ آب.

کابل آلومینیوم 16*35+3 : موارد مشابه سایز بالا.

کابل آلومینیوم 25+50*3 : برای انتقال برق سه فاز پمپ های بزرگ صنعتی

کابل آلومینیوم 35+70*3 : برای انتقال برق سه فاز  اصلی یک کارخانه بزرگ (یکی از پرکاربردترین سایزها ).

کابل آلومینیوم 50+95*3 : برای انتقال برق سه فاز  یک کفکش بزرگ.

کابل آلومینیوم 70+120*3 : برای انتقال برق سه فاز اصلی یک کارخانه بزرگ (یکی از پرکاربردترین سایزها).

کابل آلومینیوم 70+150*3 و 95+185*3 و 120+240*3 : برای انتقال برق سه فاز  اصلی کارخانه های بزرگ و حتی ورودی برق اصلی چند مشترک.

البته امکان استفاده تک رشته نی وجود دارد.به عنوان مثال به جای استفاده از کابل 120+240*3 می توان به صورت تک رشته از مقطع 240*1 و نول آن 120*1 نیز استفاده کرد.

هم چنین این مصارفی که ذکر شد حالت عمومی دارد و کاربردهای مختلفی نیز دارند.

اما چگونه کابل مورد نیاز خود را پیدا کنیم؟

1.با کارشناسان این زمینه مشورت کنید.

2.استفاده از جدول مسافت بر حسب آمپر

سیم و کابل
کابل آلومینیوم
کابل آلومینیوم
نظری برای این محصول وجود ندارد.
یک نظر بنویسید
بدعالی
نظر فیسبوک
محصولات
تولیدکنندگان
سایزکابل آلومینیوم
سایز سیم ساختمانی
کابلهای Xlpe
کابلهای زره دار
کابل شیلددار
موجودی