کابل AWG

کابل AWG

AMERICAN WIRE GAUGE  با نام اختصاریAWG  یک واحد برای اندازه گیری قطر و ضخامت سیم ها و کابل ها می باشد که قابل تبدیل به اینچ و میلیمتر و میلیمتر مربع است .

AWG (American wire gauge) نوعی سیستم استاندارد اندازه‌گیری برای سنجش سطح مقطع سیم‌های الکتریکی گرد است. کابل AWG درواقع کابلی است که براساس استانداردهای این سیستم تولید شده است. شرکت‌ها برای تولید کابل‌های خود براساس استاندارد AWG، شعاع رشته سیم های درون کابل را اندازه‌گیری می‌کنند که معمولا این اندازه به صورت میلی‌متری محاسبه می‌شود. برای سنجش سایز سیم‌ها قطر رشته‌های رسانای درون کابل AWG بدون احتساب پوشش پلاستیکی اندازه‌گیری می‌شود. سیستم AWG از سال ۱۸۵۷ مورد استفاده‌ی عموم واقع شده است و مصرف کنندگان با ارجاع به استانداردهای این سیستم ظرفیت و قدرت باربری کابل‌ها را می‌سنجند.

اندازه‌های گوناگون سیم AWG دارای مقاومت مختلفی هستند. هرچه سیم‌ها بزرگتر باشند، مقاومت کمتری دربرابر جریان الکتریکی از خود نشان می‌دهند و هرچه کوچکتر باشند مقاومت بالاتری دارند. این یعنی سیم‌های AWG بزرگتر می‌توانند جریان برق بیشتری را تحمل کنند و آن را در مسافت‌های طولانی‌تری انتقال دهند.

انواع سیم AWG با اعداد مشخصی نام‌گذاری شده‌اند که بسته به بزرگی یا کوچکی عدد سایز کابل‌ها متفاوت است. در هنگام خرید کابل AWG باید توجه داشته باشید که هرچه عدد به کاررفته در نام کابل بزرگتر باشد، کابل AWG شما کوچکتر است و قطر کمتری دارد.


محصولات

truckارسال رایگان خرید بالای ۱۰۰ میلیون تومان

money۷ روز فرصت برای عودت وجه خرید

supportپشتیبانی رایگان به صورت ۲۴ ساعت